Tasarım Desteği Ve KEP'le Başvuru Süreci Bilgilendirme Toplantısı

İTKİB Genel Sekreterliği Devlet Yardımları Şubesi tarafından 21.6.2018 tarihinde düzenlenen Tasarım Desteği ve Kep'le Başvuru Süreci Bilgilendirme Toplantısı, Dış Ticaret Kompleksi Şehit Ömer Halis Demir Konferans Salonunda, üyelerimizin yoğun katılımıyla gerçekleştirilmiştir.


Her geçen gün, tasarım desteği alan üye firma sayımız katlanarak artmaktadır. Bundan dolayı, İTKİB Devlet Yardımları Şubesi üyelerin yoğun katılımıyla tasarım desteği hakkında bilgilendirme toplantıları gerçekleştirmektedir.


Toplantıda, Devlet Yardımları Şubesi uzmanları tarafından, katılımcı firmalara, devlet destekleri hususunda ve sürecin genel işleyişi hakkında bilgi verilmiştir.  Tasarım Desteği kapsamına yeni alınan 48 firmanın 91 temsilcilerine söz konusu destekler ve başvuru süreçleri hakkında ayrıntılı bilgilendirme yapılmış, başvuruda gerekli Aylık Form uygulamalı olarak anlatılmıştır.

Tasarım desteği kapsamındaki diğer firmaların da davet edildiği ikinci oturuma yaklaşık 100 firmadan 152 temsilci katılmıştır. Bu oturumda; e-imza ile KEP üzerinden başvurular ayrıntılı ve uygulamalı olarak Devlet Yardımları ve Bilgi İşlem Şubelerimizce anlatılmıştır.

Bilgilendirme seminerlerinin her iki oturumundan sonra; söz konusu destek kapsamına alınan firmaların soruları, uzmanlarımız tarafından ayrıntılı olarak cevaplandırılmıştır.

 

Seminer Sunumları ve Formları

  1. Devlet Yardımları Şubesi Genel Sunumu ( pdf )
  2. Tasarım Destekleri Genel Sunumu ( pdf )
  3. Gerekli Belgeler ve Dikkat Edilecek Hususlar ( pdf )
  4. Aylık Harcama Raporu:
    1. Boş Form ( Word )
    2. Doldurulmuş Örnek Form ( pdf )
  5. Elektronik imza sunumu için tıklayınız.

 

İTKİB Devlet Yardımları Şubesi

İlgili Fotoğraflar