Bülten Sıra No: 2023/5899

Ticaret Bakanlığı İhracat Süreçleri ve Yeni Nesil Devlet Destekleri Eğitim Programı Hk.

31 Ekim 2023, Salı

Sayın Üyemiz,

Ticaret Bakanlığı’ndan alınan bir yazıda, “Ticaret Bakanlığı İhracat Süreçleri ve Yeni Nesil Devlet Destekleri Eğitim Programı” nın ekte yer alan program akışı çerçevesinde çevrimiçi olarak 7-8-9 Kasım 2023 tarihlerinde gerçekleştirileceği ifade edilmektedir.

Eğitim programı sonunda, eğitimin en az üçte ikilik kısmına katılım sağlayan katılımcılara dijital katılım belgesi gönderileceği ifade edilmektedir. Katılımın ücretsiz olduğu programa, 2 Kasım 2023 Perşembe günü saat 12.00’ye kadar https://egitimbasvuru.ticaret.gov.tr/ linkinden başvuru yapılması gerektiği belirtilmektedir.

Söz konusu eğitim programının kontenjanın 1000 kişi ile sınırlı olduğu, kontenjan dolduğunda sistemin otomatik olarak kapandığı, başvuru esnasında istenilen bilgilerin doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulması ve farklı kişiler tarafından aynı mail adresi ile başvuru yapılmaması gerektiği belirtilmektedir. Bu çerçevede, eğitime katılım linki, başvuru yapan katılımcıların mail adreslerine 6 Kasım 2023 Pazartesi günü gönderileceği ifade edilmektedir.

EK: Program Akışı Bültenlerimizi email ile almak istiyorsanız tıklayınız.