Bülten Sıra No: 2023/5738

PLMA Chicago 2023 / Milli Katılım Duyurusu Hk.

27 Nisan 2023, Perşembe

Sayın Üyemiz,

Akdeniz İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği'nden (AKİB) alınan yazıda, 12-14 Kasım 2023 tarihleri  arasında Chicago/ABD’de düzenlenecek olan “PLMA's 2023 Private Label Trade Show” Fuarı’nın Türkiye  milli katılımının 10ncu kez Akdeniz İhracatçı Birlikleri tarafından gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. Bu  çerçevede, mezkur fuar organizasyonuna Türkiye’nin milli katılımı ile katılmak isteyen firmaların 09.05.2023 tarihine kadar aşağıda linki yer alan online başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir.

Online Başvuru Formu: PLMA 2023 (google.com)

Katılım Bedeli: Tahmini 1200 $ /m2 (nakliyesiz)
Tahmini 1360 $ /m2 (nakliye dahil)

Katılım bedeline dahil olan hizmetler;

  • Yer kirası,
  • Özel stant konstrüksiyonu,
  • Stant genel ve günlük temizlik hizmeti,
  • Kataloğa giriş bedeli,
  •  Elektrik ve internet bağlantısı,
  • Genel Sekreterliğimizce hazırlanan firma broşüründe yer alma
  • Stantlara ikram (çay-kahve-kurabiye veya çerez)

Fuarda; gıda (bisküvi, çikolata, kraker, içecek, şarap, makarna, konserve ürünler, …) ve gıda dışı (kozmetik, güzellik ve bakım, sağlık ve sıhhat ürünleri, havlu, bornoz, mutfak eşyaları, ev eşyaları, dikiş  malzemeleri (iğne, iplik, çengelli iğne vb.), ıslak mendil, pamuk, hijyen ürünleri, boya, do it yourself  ürünleri, ambalaj, hediyelik eşya, mum, hediyelik paketleme, süs eşyaları, ışıklandırma, puzzle vb. boş  vakit oyunları, temizlik ürünleri, giyim ve aksesuarları, vb.) birçok sektöre yönelik ÖZEL MARKALI (store  brands, private labels, private brands) ürünlersergilenebilmektedir.


Senede bir kez düzenlenen fuara 2022 yılında 54 ülkeden yaklaşık 1.450 katılımcı firma katılmış ve fuarı  5.200’ün üzerinde yerli ve yabancı profesyonel ziyaret etmiştir. 2020 ve 2021 yıllarında pandemi sebebiyle iptal edilen fuara, küçük ve orta ölçekli firmaların yanı sıra süpermarketlere “Marka Ürün” tedarik eden tanınmış büyük firmalar da katılmaktadır. Fuarda Food, Home & Health, Houseware & Kitchenware olmak  üzere 3 ana bölüm bulunmaktadır.

Fuarın milli katılımının, “5973 Sayılı Karar” çerçevesinde Ticaret Bakanlığı tarafından onaylanması  durumunda katılımcı firmaların stant alanının metrekare cinsinden büyüklüğü dikkate alınmak suretiyle  Ticaret Bakanlığı tarafından metrekare başına belirlenen birim fiyat üzerinden 452.000 Türk Lirası’na  kadar desteklenecektir.

Ek: Katılım ŞartlarıBültenlerimizi email ile almak istiyorsanız tıklayınız.