Bülten Sıra No: 2021/5072

Genç İhracatçılara Yönelik Kolombiya&Panama Fiziki Ticaret Heyeti Hk.

11 Ekim 2021, Pazartesi

Sayın Üyemiz,

 

Türkiye İhracatçılar Meclisinden (TİM) alınan bir yazıda, Meclisleri bünyesinde “Dış Ticaret Fazlası Veren Türkiye” hedefine ulaşabilmek ve toplumun tüm kesimlerinin ihracata özendirilmesi ile ihracat bilincinin tabana yayılması için kurulan GENÇ TİM, çalışmalarını yürütmeye devam ettiği belirtilmektedir.

 

Bu kapsamda Genç İhracatçılarımız için T.C. Ticaret Bakanlığı koordinasyonu, Meclisleri organizasyonu ile 8-13 Kasım 2021 tarihleri arasında Genç İhracatçılara Yönelik Kolombiya ve Panama Fiziki Ticaret Heyeti düzenlenecek olup, Bogota ve Panama City şehirlerini kapsayacak söz konusu organizasyonda Kolombiya ve Panama'dan iş insanlarının davet edileceği nitelikli iş görüşmelerinin gerçekleştirilmesi öngörülmektedir. 

 

Pazar payımızın artırılması ve her iki ülkeye yönelik yeni iş ve yatırım imkânlarının oluşturulması amacıyla düzenlenecek heyetimize İnşaat ve Yapı Malzemeleri, Çelik, Çimento Cam Seramik ve Toprak Ürünleri, Demir ve Demir Dışı Metaller, Makine ve Aksamları (Madencilik ve Tarım İçin Makine ve Yedek Parçalar) Elektrik-Elektronik (Elektrik Malzemeleri ve Ekipmanları), Kâğıt, Tekstil ve Hammaddeleri (Ev Tekstili), Hazır Giyim ve Konfeksiyon, Mutfak Aletleri, Kimyevi Maddeler ve Mamulleri (Tıbbi Malzemeler, Plastik Sanayi) , Gıda, Ambalaj Malzemeleri sektörlerinde uluslararası standartlara uygun ürünler imal ve ihraç eden firmalarımızın katılımlarında fayda görülmektedir.

 

Bahse konu heyetimize katılım kontenjanla sınırlı olup, başvuru için son tarih 18 Ekim 2021 Pazartesi günü mesai bitimidir. Bu tarihe kadar https://delegations.tim.org.tr/event/colombia-panama-2021/company/register  internet adresinde yer alan başvuru formu'nun eksiksiz olarak doldurulması gerekmekte olup, firma bazlı yapılacak ön çalışmanın ardından heyete katılımı uygun görülen firmalarımızdan tercüme hizmetleri, ekonomi sınıfı uçak bileti, konaklama, toplantı, transfer vb. giderlerinden oluşan 20.500,00-TL tutarındaki katılım bedeli tahsil edilecektir. Katılımı uygun görülen firmalarımıza konuya ilişkin bilgilendirme e-posta aracılığıyla yapılacaktır.

 

Ön başvuruları olumlu sonuçlanan firmalarımız için heyete katılım ödeme dekontlarının Meclislerine ulaşmasıyla kesinleşecek olup, heyet hazırlık çalışmaları kapsamında B2B eşleştirme hizmeti alınan firmaya ödeme yapılması, uçak biletlerinin kesilmesi ve otel rezervasyonlarının yapılmasının ardından katılımcının katılımını iptal etmesi durumunda ücret iadesi yapılamamaktadır.

 

Ek 1: Genç İhracatçılara Yönelik Kolombiya&Panama Ticaret Heyeti Taslak Programı, (2 Sayfa)

Ek 2: Heyete İlişkin Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar (1 sayfa)Bültenlerimizi email ile almak istiyorsanız tıklayınız.